18.4 C
Kołobrzeg
19 sierpnia 2019
Także.pl
Image default
Kołobrzeg Społeczeństwo

Hok sprawdza dostępność leków

Poseł Marek Hok na swoim profilu w mediach społecznościowych poinformował o sprawdzeniu dostępności leków, które używa w Polsce miliony pacjentów. Wyniki zaskakują. 

Jak dowiadujemy się z wpisów posła Marka Hoka na Facebooku i Twitterze, odwiedził on apteki w Kołobrzegu oraz mniejszych miejscowościach powiatu kołobrzeskiego. Z zamieszczonej listy wynika, że w aptekach brakuje często kupowanych leków jak Euthyrox (choroby tarczycy), Glucophage XR (cukrzyca), Accupro, Cardura XL, Lokren (nadciśnienie tętnicze), Xarelto 20mg (udar, zakrzepica żył), Hygroton (nadciśnienie tętnicze), Prostamnic (przerost prostaty), Optium Xido (paski do mierzenia poziomu cukru we krwi), czy szczepionek Novo Helisen Depot, Gandasil oraz Gervarix. 

Alarmujące są komentarze pod zamieszczonymi zdjęciami z listami brakujących leków na profilu posła. Mieszkańcy informują, że brakuje leków na astmę, zapalenie jelita grubego, szczepionki WZW typu A oraz innych medykamentów. Braki w dostępności leków są problemem ogólnopolskim. Jak podkreśla poseł w swoim wpisie – wbrew zapowiedziom rządu leki ratujące życie Polaków nie są dostępne w aptekach. Do problemu będziemy wracać. 

Powiązane wpisy

Uwaga: Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w strefie brzegowej

admin

Kołobrzeskie Targi Ślubne

admin

Kołobrzeżanie wsparli protestujących w Warszawie

admin

Zostaw komentarz