0.5 C
Kołobrzeg
12 grudnia 2019
Także.pl
Image default
Kołobrzeg Video

Hok i Gromek apelują o spokój [wideo]

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Marek Hok, Janusz Gromek, Jacek Goliński oraz Agnieszka Ostrowska odnieśli się do wczorajszych słów Czesława Hoca. 

Wszyscy obecni na konferencji zaprzeczyli słowom byłego europosła Czesława Hoca, jakoby planowane inwestycje w kołobrzeskim szpitalu były zagrożone. Składający się z pięciu punktów projekt na kwotę łączną 37 mln złotych ma zostać zrealizowany. Janusz Gromek podkreślił, że wybrany jest inżynier projektu, zaś dyrektor Agnieszka Ostrowska poinformowała, że pierwsze przetargi mają ruszyć w przyszłym miesiącu. 

O szczególnym znaczeniu inwestycji poinformował zastępca dyrektora ds. lecznictwa lek. Jacek Goliński. Wskazywał, że mając dwa warianty, pierwszy z pewnością zmieszczenia się w kosztorysie i ukończenia inwestycji oraz drugim z większym budynkiem, ale brakiem pewności środków na wykończenie jego wewnętrznej części, to będzie optował za pierwszym rozwiązaniem.

Poseł Marek Hok zaapelował do polityków PiSu o zajęcie się realnymi problemami jak kryzys lekowy czy długie terminy na wizyty do specjalistów. Wskazywał, że pierwszy wolny termin do endokrynologa w kołobrzeskim szpitalu to luty 2024 r. i to są kwestie, które należy rozwiązać. Wskazywał również, że Urząd Marszałkowski w ciagu ostatnich lat przekazał na rzecz Szpitala Regionalnego w Kołobrzegu ponad 42 mln złotych oraz posiada w swoich szeregach specjalistów, którzy wiedzą jak szpitalami zarządzać. 


Opublikowany przez Także Środa, 24 lipca 2019

Powiązane wpisy

Historyczny album dla muzeum

admin

ZetBud pnie się w górę

admin

Wigilia Pionierów

admin

Zostaw komentarz