17.2 C
Kołobrzeg
5 lipca 2020
Także.pl

Hoc i Szefernaker piszą do ministra

Czesław Hoc i Paweł Szefernaker napisali list w sprawie dofinansowania budowy stadionu lekkoatletycznego z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Tomasz Tamborski w lutym poprosił Ministerstwa Sportu i Turystyki o 1 milion zł dodatkowych środków na budowę stadionu lekkoatletycznego. Teraz list w tej sprawie do Witolda Bańki napisali Czesław Hoc i Paweł Szefernaker. Poniżej publikujemy pełną treść listu do Ministra Sportu i Turystyki:

Szanowny Panie Ministrze,
26 listopada 2016 r. wbito łopatę pod budowę Stadionu Lekkoatletycznego przy I LO im. M. Kopernika w Kołobrzegu. Cała społeczność sportowa Kołobrzegu i regionu, w tym – bardzo utalentowana lekkoatletycznie młodzież, środowisko działaczy sportowych oraz samorządy powiatu kołobrzeskiego doczekały się realizacji budowy wymarzonego i tak potrzebnego lekkoatletycznego obiektu sportowego w Kołobrzegu. Ministerstwo Sportu i Turystyki wsparło tę inwestycję kwotą 2 mln zł.
Niestety, by finalnie „nałożyć koronę” na królową sportu w Kołobrzegu potrzebna jest jeszcze kwota 1 mln zł, wskazana m.in. we wniosku-zapytaniu (z lutego 2017r.) Starostwa Powiatowego z Kołobrzegu do Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Przywołując w pamięci bardzo przyjazne i merytoryczne spotkanie z Panem Ministrem w obecności Pana Ministra Pawła Szefernakera i mojej osoby, za które raz jeszcze bardzo dziękujemy, w kwestii całokształtu działań w aspekcie rozwoju lekkoatletyki – królowej sportu w naszym regionie, pragniemy jeszcze raz gorąco wesprzeć i prosić o dofinansowanie budowy Stadionu z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie w/w. Jednocześnie ufamy, że zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, Pan Minister zaszczyci nas swoją obecnością na uroczystym otwarciu tak długo oczekiwanego i nowoczesnego Stadionu Lekkoatletycznego w Kołobrzegu w maju 2018 r.

Z wyrazami szacunku,

Paweł Szefernaker, Prezes Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Koszalinie

Czesław Hoc, wiceprezes Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Koszalinie

Powiązane wpisy

Przechodzień powstrzymał złodzieja

admin

AKTYWNA INSTALACJA PRZESTRZENNA

admin

Dwoje dzieci topiło się w Dźwirzynie

admin