11.1 C
Kołobrzeg
26 maja 2020
Także.pl

Festyn strażacki w Korzystnie (FOTO)

Imprezę rozpoczął uroczysty przejazd jednostek strażackich na boisko w Korzystnie.

Oprócz gospodarzy z OSP Korzystno były to wozy OSP: Stary Borek, Rusowo, Trzebiatów, Trzebieszewo, Cerkwica, Gołańcz Pomorski, Tryton, Wojskowej Straży Pożarnej z Trzebiatowa. Państwową Straż Pożarną reprezentował Kołobrzeg. Obecni byli także strażacy z niemieckiej partnerskiej gminy Ferdinandshof, którzy także przyjechali samochodami służącymi im w jednostce. Następnie mszę św. koncelebrował proboszcz parafii Grzegorz Belczak. Od godziny 14.00 z Kołobrzegu kursował specjalny autobus ,,Festyn Strażacki w Korzystnie”, dowożąc nowych uczestników imprezy.

Podczas oficjalnego otwarcia wręczono medale i odznaczenia dla zasłużonych dla pożarnictwa druhów, a także za wieloletnią pracę na rzecz społeczności lokalnej i działalności w Ochotniczej Straży Pożarnej. Druh Paweł Bartosiak przypomniał 70 letnią historię OSP Korzystno. – Festyn uważam za otwarty, życzę udanej zabawy, również w języku niemieckim do gości z Ferdinandshof zwrócił się wójt Włodzimierz Popiołek. Od tej pory wszystkie atrakcje były oblegane przez turystów oraz mieszkańców. Dzieci chętnie wsiadały do wozów strażackich i korzystały ze strefy animacji (malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia). Na najmłodszych czekały także konkursy z nagrodami i przejazdy wozami strażackimi. Sołeckie stoiska z jedzeniem przygotowało Zieleniewo, Korzystno i Stramnica. Poza tym rozdano kilkadziesiąt porcji kiełbasek z grilla, grochówki i bigosu. Strażacy pokazali także swoje umiejętności i sprzęt wykorzystywany w akcjach. To za sprawą zawodów pomiędzy jednostkami oraz inscenizacji wypadku samochodowego. Wszyscy chętni przez cały dzień mogli wesprzeć też zbiórkę pieniędzy dla chorej na raka Asi.

Część wieczorną rozpoczął występ zespołu ,,Specyficzni”, który poderwał Korzystno do tanecznej zabawy. Koncert zwieńczył fantastyczny pokaz sztucznych ogni. Wspólnej biesiadzie nie było końca, a dla najwytrwalszych całodziennych atrakcji, dalszą muzyczną zabawę zapewnił DJ MixXxer.

 

Powiązane wpisy

Przechodzień powstrzymał złodzieja

admin

AKTYWNA INSTALACJA PRZESTRZENNA

admin

Dwoje dzieci topiło się w Dźwirzynie

admin