17.2 C
Kołobrzeg
4 lipca 2020
Także.pl

Ferie zimowe z Regionalnym Centrum Kultury

Zapisy pod nr telefonu 94 35 249 49 w. 49 lub osobiście w kasie RCK – liczba miejsc na zajęcia ograniczona.

Program ferii:

Pomysłowa Fabryka  – warsztaty edukacyjne (do 20 osób)

28.01.2019

godz. 10.00-11.00 –  WIDZENIE 3D

Lubicie filmy 3D? A czy wiecie jak powstaje taki film? Wytłumaczymy na czym polega ten efekt i wykonamy okulary 3D.

godz. 11.30-12.30 – ROBIMY SLIMY

Wykonamy rozciągliwe glutki z wykorzystaniem dwóch rodzajów kleju (przezroczystego i białego). Każdy wybiera kolor i zapach dla swojego SLIMA oraz dodatki brokat, kuleczki.Dzieci na całym świecie zwariowały na punkcie slime’ów, czyli kolorowych glutów. Zabawa glutkami pobudza kreatywność i rozwija wyobraźnię, jednak przede wszystkim to świetna frajda. Zamiast kupować glutka, można go zrobić samemu z kleju przezroczystego lub białego. Następnie wybrać zapach np. truskawkowy, coli czy gumy balonowej, nadać kolor i dodać brokat. Przy pomocy aktywatora całą tą maź zamienimy w prawdziwego ciągnącego się SLIM’A.

29.01.2019

godz. 10.00-11.00 – KUCHENNE REWOLUCJE – czyli co chemik ma w kuchni

Wykorzystując składniki, które znajdziemy w każdej kuchni poznajemy tajniki chemii, z którą spotykamy się na co dzień. Cykl doświadczeń z wykorzystaniem kuchennych składników jak: mleko, pomarańcza, soda, kwasek cytrynowy, ocet, herbata itp.

– wybuchowe balony – czyli co łączy balony i pomarańcze?

– jak zamienić herbatę w coca – colę?

– czarodziejski dwutlenek – jak zgasić świeczkę bez użycia wody?

godz. 11.30-12.30 – HISTORIA PISMA i DŁUGOPISU

Na czym pisano zanim wynaleziono kartkę papieru i czym pisano zanim wynaleziono długopis? Będziemy pisać rylcem na glinianych tabliczkach a także gęsim piórem i stalówką. Przeniesiemy się do czasów hieroglifów i pisma supełkowego.

 

28.0-01.02.2019

godz. 10.00-11.30 – zajęcia manualno-plastyczne dla dzieci (wiek 8-10 lat) (16 osób)

godz. 12.00-13.30 – zajęcia kreatywne dla młodzieży (wiek 11-14 lat) (18 osób)

W trakcie zabawy ze sztuką dzieci twórczo i kreatywnie spędzą czas. Zajęcia dadzą mnóstwo satysfakcji, zarówno z samego procesu tworzenia, odkrywania swoich talentów i zdolności, jak i własnoręcznie wykonanego dzieła. Powstaną wspaniałe dzieła sztuki, prezenty dla najbliższych oraz ozdoby do domu. Wykorzystane zostaną różnorodne techniki plastyczne i rękodzielnicze.

 

4-8.02.2019

godz. 11.00-12.00 – „Kosmos dźwięków” prowadzi: Adam Frankiewicz (7 -14 lat) (15 osób)

Program warsztatów został przygotowany z myślą o uczestnikach w każdym wieku. Nie wymaga znajomości teorii muzyki, gry na instrumencie, ani obsługi komputera. Jego głównym zadaniem jest uwrażliwienie na dźwięki i sposób, w jaki odbieramy odgłosy otoczenia, własną mowę, oraz ciszę, szum i hałas. Używając małych obiektów i samej przestrzeni, uczestnicy będą eksperymentować z metodami niewerbalnej komunikacji, oddając głos przedmiotom i miejscom. W programie warsztatów – Podróż przez układ planetarny i jego dźwiękowe bogactwo, spacer po księżycu, koncert operowy na Uranie i wiele innych kosmicznych zadań. Uczestnicy będą stwarzać ciszę oraz komponować utwory z najsubtelniejszych i najmilszych dla ucha dźwięków znalezionych i odkrytych w kosmosie.

Prowadzenie Adam Frankiewicz – Laureat plebiscytu białostockiej Gazety Wyborczej „Przystanek młodzi”, absolwent reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza na wydziale sztuki lalkarskiej w Białymstoku. Ekolog dźwięku, improwizator. Założyciel niezależnego wydawnictwa Pionierska Records. Prowadzi warsztaty dźwiękowe i zajmuje się pisaniem scenariuszy słuchowisk.

 

4-8.02.2019

godz. 11.00-12.30 – Zajęcia cyrkowo – kuglarskie prowadzą: Monika i Karol Bykowscy „KULNATURA”

Uczestnicy będą próbować swoich sił z takimi rekwizytami jak:
– chustki i piłki do żonglerki
– flagi i poi do tańca (pierwszy etap do tańca z ogniem)
– kije do manipulacji
– równoważnia rola-bola
– diabolo

– flowerstick
-szczudła
Nauka trików prowadzona jest w formie zabaw wzbogacona o krótki warsztat sceniczny ze świadomości swojego ciała. Całość ma zachęcić do zdobywania i szukania nowych pasji, rozwijania koordynacji wzrokowo-ruchowej, podnoszenia kontroli ruchu i wyrażania siebie.

 

Spektakle teatralne – sala widowiskowa

30.01.2019

godz. 14.00 – interaktywny spektakl “Koziołek Matołek wyrusza w świat” Teatr TAK

Spektakl inspirowany tekstem „120 przygód Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego.

Za namową Srok zdecydowałem się wyruszyć w podróż do Pacanowa. Niespodziewałem się jednak, że to jest tak hen daleko! Najpierw szedłem przez las – żebynudno nie było – z piosenką na ustach. Moje śpiewanie obudziło Babę Jędzę, którarozzłoszczona rzuciła na mnie czar. W jednej chwili trafiłem do Nowego Yorku,wprost w ramiona amerykańskiego Showmana. Ten ofiarował mi bilet lotniczydo Warszawy. Dzięki pomocy dzieci szczęśliwie wystartowałem, lecz zamiast wstolicy wylądowałem w Chinach. Tutaj poznałem Panią Cesarz Tokimono, którąnauczyłem angielskiego alfabetu. W podzięce otrzymałem herbatkę Ritu-Titu, dziękiktórej nareszcie wylądowałem w Polsce, a dokładniew księstwie Koziegłowie, gdzie poznałem śliczną królewnę Zosię. Hmm… Pacanówmoże poczekać, a w Zosi to ja się chyba… zakochałem…

31.01.2019

godz.13.00spektakl „Kraina śpiochów” BTD w Koszalinie

Czy sen, jego brak lub nadmiar, może być przyczyną zmartwienia dworu królewskiego? Może, o ile to dwór Króla Śpiocha, którego poddani wzorem jego wysokości sypiają długo i smacznie. Wiadomo bowiem, że sen to zdrowie i uroda. Kiedy okazuje się, że nie wszyscy mogą bez obaw wypoczywać, władca wyrusza na ekspedycję, której celem jest ratowanie spokojnego snu. Jego przygody i spotkania podczas wyprawy są zabawne i pouczająca, ale przede wszystkim niezwykłe. “Kraina” śpiochów to bajka dla wszystkich. Wzbudza emocje, elektryzuje wpadającymi w ucho piosenkami, zaskakuje galerią oryginalnych postaci i kostiumów oraz przebogatą scenografią.

 

Seanse filmowe – sala widowiskowa, godz. 13.00

5.02. „Rico – prawie bocian” Prod. Belgia 2017, 85 min.

Wróbelek Riko wykluwa się w bocianim gnieździe. Po odlocie przybranej rodziny do Afryki postanawia ich tam odnaleźć z grupą przyjaciół.

6.02. „Królowa śniegu” Prod. Rosja 2013, 80 min.

Królowa Śniegu, planująca zamrożenie serc wszystkich ludzi na świecie, porywa Kaia, syna słynnego mistrza wyrobów ze szkła. Siostra chłopca, Gerda, rusza mu na pomoc.

7.02. “Szajbus i pingwiny” Prod. Australia 2016, 95 min.

Powiązane wpisy

Dyrektor RCK złożył rezygnację

Redakcja

Kołobrzescy artyści dla kołobrzeżan. Posłuchaj covera w wykonaniu lokalnych muzyków [wideo]

Redakcja

Oda do radości z okazji 1 maja. 16 lat temu Polska przystąpiła do Unii Europejskiej [wideo]

Redakcja