27.8 C
Kołobrzeg
15 sierpnia 2020
Także.pl

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

21 i 22 listopada 2017 roku mijają w powiecie pod znakiem Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych Odkryj swój talent, w ramach którego w ponadgimnazjalnych szkołach branżowych odbywają się “Dni otwartych drzwi”.

W ramach akcji placówki posiadające w ofercie szkolnictwo zawodowe organizują spotkania z młodzieżą szkół podstawowych i klas gimnazjalnych, w tym warsztaty, seminaria, prezentacje, spotkania z rodzicami i uczniami, zwiedzanie szkoły, konkursy, warsztaty i konferencje.

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych ma przede wszystkim promować szkolnictwo zawodowe. To również próba zwrócenia uwagi, jak ważne, oddziałujące na rozwój gospodarczy i zasobność naszego regionu jest branżowe szkolnictwo zawodowe.

W Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych “Odkryj swój talent” włączyły się cztery nasze szkoły:

* *Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu,
* Zespół Szkół Policealnych w Kołobrzegu,
* Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu,
* Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie.

Dziś Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski towarzyszył uczniom klas 7 jednej ze szkół podstawowych podczas warsztatów fryzjerskich, cukierniczych i mechanicznych w Zespole Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu. Wręczył też nagrody i dyplomy zwycięzcom szkolnego konkursu cukierniczego.

Także Zespół Szkół Policealnych w Kołobrzegu dzisiaj otworzył swoje drzwi dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Spotkanie integracyjne miało na celu zaprezentowanie zawodów, w których kształci szkoła. Uczniowie klas szóstych poznali pracownie: masażu, stomatologii, kosmetyczną, pielęgnacji, pierwszej pomocy i relaksacyjną. Poznali formę nauczania praktycznego i mogli skorzystać z zabiegów udzielanych przez słuchaczy. W odróżnieniu od sal lekcyjnych w szkołach ogólnokształcących, pracownie były dla nich dużym zaskoczeniem, choćby brak ławek czy tablic.