14.4 C
Kołobrzeg
20 września 2020
Także.pl
Image default

Dzisiaj rusza Red Bull Ruchome Piaski

Red Bull Ruchome Piaski to seria amatorskich turniejów siatkówki plażowej, w których rządzą nietypowe zasady.

Nadmorska trasa rozpoczęła się 15.07 w Międzyzdrojach i zakończy się 29.07- 30.07
w Jastarni. Każdy przystanek Red Bull Ruchome Piaski trwa 2 dni, a dołączyć do niego można przez cały czas trwania danego eventu. Pierwszego dnia odbywają się mecze rozgrzewkowe, podczas których drużyny mogą potrenować przed turniejem. Drugi dzień to ogromna dawka sportowych emocji podczas oficjalnych rozgrywek.

Punktem głównym wszystkich wydarzeń są krótkie, ale intensywne siatkarskie pojedynki.
W skład drużyny wchodzi 4 zawodników, bez podziału na płeć. Rozgrywane są 2 sety po 15 punktów. Podczas każdego z nich, drużyna może dwukrotnie zatopić siebie lub swojego przeciwnika w “ruchomych piaskach”, przy pomocy Punktu Jokera ogłaszanego przez kapitana przed zagrywką. Oznacza to, że w zarówno w przypadku zdobycia punktu jak i jego straty, jest on liczony podwójnie. Gdy drużyny zremisują, rozgrywany jest tie-break do 7 punktów, podczas którego obowiązuje pojedynczy Punkt Jokera. Team, który zwycięży 2 razy z rzędu, otrzymuje nagrodę rzeczową. By dołączyć do turnieju, wystarczy zebrać czteroosobową drużynę, wybrać lokalizację i w dniu wydarzenia dokonać rejestracji na stronie redbull.pl/ruchomepiaski.

Zapisy startują pierwszego dnia danego eventu. Zasady uczestnictwa są spójne dla wszystkich przystanków. Minimalny wiek gracza to 16 lat. Dodatkowym warunkiem jest bezwzględne stosowanie się do zasad bezpieczeństwa.

Powiązane wpisy

Marszałek odpiera zarzuty w sprawie lotniska

Redakcja

Ruszyła miejska wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnościami [wideo]

Redakcja

Samorząd Województwa wspiera zachodniopomorskie maluchy i ich rodziców

Redakcja

Zostaw komentarz