12.2 C
Kołobrzeg
7 kwietnia 2020
Także.pl
Image default

Dzielą się wiedzą i doświadczeniem w biznesie 
na polsko-niemieckim pograniczu

Jak wygląda kultura biznesowa po obu stornach Odry, jak skutecznie promować swoje przedsiębiorstwo, jak wejść na rynek niemiecki i polski? Przedsiębiorcy z obu krajów spotkali się w Szczecinie na konferencji „Dzielmy się wiedzą i doświadczeniem”. To cykliczne spotkanie świata biznesu, którego celem jest rozwijanie współpracy gospodarczej. Partnerem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

– Chcemy być dla Państwa jak najbardziej dostępni, a zachodniopomorskim przedsiębiorcom od lat pomagamy m.in. we wzmacnianiu potencjału eksportowego. Polska i Niemiecka gospodarka są dla siebie naturalnymi partnerami, już dziś 1/3 regionalnego eksportu wysyłanego przez nasze firmy trafia właśnie do Niemiec. Jako Pomorze Zachodnie mamy ambicje, by być liderem w branży logistycznej. Z roku na rok ten sektor rozwija się u nas coraz lepiej i wydaje mi się, że jest to jedna z dróg, by zbliżać gospodarkę po obu stronach Odry, to nasze wspólne zadanie.–powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Podczas spotkania poruszono m.in. takie tematy jak kultura biznesu czy możliwości promocji po obu stronach granicy. Przedsiębiorcy i eksperci dzielili się swoimi doświadczeniami w tym jak pojawić się na obu rynkach. Nie zabrakło również tematów makroekonomicznych, tego jak koniunktura w Chinach wpływa na handlowe relacje Polski i Niemiec, jakie wyzwania niesie ze sobą Brexit. Specjalne miejsce poświęcono rosnącemu znaczeniu logistyki w obrocie polsko – niemieckim, temu jak budować łańcuchy dostaw, a także kwestiom celno-podatkowym.

„To Share Knowledge and Expriencie” poza panelami dyskusyjnymi oferowało również część networkingową, w czasie której przedsiębiorcy mieli okazję do dyskusji i wymiany kontaktów. Organizatorem konferencji jest firma CSL, a partnerem Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz firma LM Legal z Niemiec.

Powiązane wpisy

ZAZ-y uszyją ponad 40 tys. maseczek ochronnych. Bańkowska: zarząd województwa dokona zakupu tych maseczek [wideo]

Redakcja

Bańkowska: chcemy wspomóc pracowników, którym grozi utrata pracy [wideo]

Redakcja

Miliony złotych na Zachodniopomorski Pakiet Antykryzysowy

Redakcja

Zostaw komentarz