11.1 C
Kołobrzeg
26 maja 2020
Także.pl

Dodatkowe patrole policjantów

Od początku miesiąca na ulicach Kołobrzegu pojawiły się dodatkowe patrole piesze. Szeregi policjantów z kołobrzeskiej jednostki już po raz kolejny zasilili mundurowi odbywający etap adaptacji zawodowej.

Z początkiem tygodnia do kołobrzeskiej komendy skierowanych zostało kolejnych 6 policjantów, którzy pełnią służbę w ramach adaptacji zawodowej oraz dwóch opiekunów z Oddziałów Prewencji Policji w Szczecinie. Młodzi stażem funkcjonariusze dotychczas przeszli pozytywnie procedurę kwalifikacyjną umożliwiającą pracę w Policji. Ukończyli kurs podstawowy zwieńczony egzaminem i mają za sobą kilka tygodni pracy w macierzystych jednostkach.

Przez najbliższe tygodnie jednym z podstawowych zadań mundurowych będzie zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. Służby przez nich pełnione odbywać się będą w systemie zmianowym, głównie w godzinach popołudniowych i nocnych, w patrolach pieszych.

Adepci monitorować będą rejony parków, skwerów, placów zabaw  i głównych ciągów komunikacyjnych. Skupią się także na miejscach newralgicznych, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócenia porządku.

Pełnienie przez wspomnianych policjantów służb możliwe jest dzięki środkom przekazanym przez samorządy.

Źródło: KPP Kołobrzeg

Powiązane wpisy

W czwartek na ulicy Wylotowej będą prowadzone prace remontowe. Zamknięty zostanie odcinek drogi

Redakcja

Bałtycka Odyseja ruszy z Dźwirzyna do Mielna. Po drodze zadba o czystość polskich plaż

Redakcja

Radni zrównali opłatę uzdrowiskową. Od teraz dzieci i dorośli zapłacą tyle samo

Redakcja