17.2 C
Kołobrzeg
16 lipca 2020
Także.pl
Image default

Dla 365 uczniów zabrakło miejsca w szkole średniej. Nie otrzymają edukacji?

W piątek 5.07.2019 po godzinie 10:00 ogłoszone zostały wstępne listy rekrutacyjne do szkół średnich na terenie powiatu kołobrzeskiego. Wyniki są szokujące, ponieważ aż 365 uczniów nie otrzymało miejsca w żadnej szkole. Czy to oznacza koniec ich edukacji?

To trudny czas dla uczniów i dyrektorów, ponieważ muszą zmierzyć się ze skutkami reformy szkolnictwa. Do szkół średnich wchodzi podwójny rocznik – absolwenci szkół podstawowych i ostatnia klasa redukowanego gimnazjum. Łącznie stworzonych zostanie aż 51 oddziałów na terenie powiatu, a miejsce w nich otrzymało 1448 uczniów, jednak 365 osób zabrakło na jakiejkolwiek liście.

Na ten moment dyrektorzy tworzą dwa oddziały – ponadgimnazjalny oraz ponadpodstawowy, który będzie nową podstawą edukacyjną. Jak zapewniają nauczyciele ze swojego doświadczenia – wiele jeszcze może się zmienić. Uczniowie mają tydzień na skompletowanie niezbędnych dokumentów do rozpoczęcia nauki w klasach, do których zostali przyjęci. To oznacza, że część z nich może finalnie zrezygnować, przenosząc się do innych szkół czy nawet miast. Dlatego uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej klasy, powinni złożyć odwołanie i oczekiwać na finalne wyniki rekrutacji. Po nich będzie prowadzona dodatkowa – uzupełniająca. A co jeżeli to nie wystarczy?

Powiązane wpisy

Rusza OsiedLove Lato w Mieście

Redakcja

Wracają Poranne Koncerty Kameralne. Pierwszy już w sobotę

Redakcja

Koszykarska Kotwica pozyskała nowego zawodnika

Redakcja

Zostaw komentarz