3.4 C
Kołobrzeg
10 kwietnia 2020
Także.pl

Chcą powstania Bałtyckiej Szkoły Sportów Wodnych

Warsztaty polsko-litewskie w Dźwirzynie.

Od piątku w podkołobrzeskim Dźwirzynie trwają trzydniowe warsztaty, którego efektem są pierwsze kroki do aplikacji po środki unijne na powstanie Bałtyckiej Szkoły Sportów Wodnych.

– Spotkania służą wypracowaniu wspólnych złożeń, celów i rezultatów. Określamy co nawzajem od siebie oczekujemy, która strona co może do projektu wnieść. Pracujemy nad mocnymi, słabymi stronami przedsięwzięcia – mówi nam Małgorzata Chir, kierownik referatu Promocji i Kultury.

Na warsztatach zabrakło z przyczyn niezależnych od organizatorów przedstawicieli z Niemiec, którzy prócz Polaków i Litwinów biorą udział w projekcie. Zaplanowano cztery takie spotkania.

– Podczas warsztatów piszemy projekt. Pracujemy, aby wypełnić dokumenty projektowe, używamy od tego kreatywnych metod, zajęcia prowadzi profesjonalny trener. Kreatywnie budujemy założenia i cele projektowe. Ustalamy w jaki sposób ma działać Bałtycka Szkoła Sportów Wodnych. – mówi nam Maciej Bejnarowicz, Zastępca Wójta Gminy Kołobrzeg.

Kolejnymi działaniami ma być wizyta w litewskim Šilutė, w marcu strony mają spotkać się w niemieckim Barth. Później w Polsce ma zostać podpisany wspólny projekt żeglarski do aplikacji ze środków z Interreg.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.