17.2 C
Kołobrzeg
5 lipca 2020
Także.pl

Carewicz utraci mandat radnego? Tamborski: Niech zrezygnuje z rady

Radny miał wystawić faktury na około 20 tys. złotych.

Podczas konferencji prasowej Przewodniczącego Społecznej Rady Szpitala Tomasza Tamborskiego oraz Artura Łąckiego z Komisji Rewizyjnej Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego na podsumowano kontrole w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu. W konferencji wziął udział poseł Marek Hok. Sprawdzono 6 osób publicznych w tym: 2 posłów oraz 4 radnych. Komisja nie zauważyła nieprawidłowości w pracy lekarzy. Zauważono, że pobierane świadczenia było w podobnej wielkości.

Za to jak podkreślono podczas krótkiej konferencji prasowej. W wyniku kontroli na światło dzienne wyszła sprawa wystawiania faktur za naprawy samochodów przez radnego PiS Henryka Carewicza na rzecz szpitala. W sprawie, jak podkreślono nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie to, że radny nie mógł zarabiać na majątku szpitala. – To niezgodne z prawem – podkreślał Artur Łącki.

Podkreślono również, że pojawi się wniosek o wygaszenie mandatu radnego wojewódzkiego Henryka Carewicza. Ponadto Przewodniczący Społecznej Rady Szpitala Tomasz Tamborski zaapelował o rezygnacje z prac w radzie, lub zawieszenie swojego członkostwa.

Na konferencji był również poseł Marek Hok, który odmówił rozmów z dziennikarzami TVP, zarzucając im stronniczość i wybiórczość.

W całej sprawie problemu nie widzi Henryk Carewicz, który jak mówi nam – To polityczna hucpa.

 

 

Powiązane wpisy

Przechodzień powstrzymał złodzieja

admin

AKTYWNA INSTALACJA PRZESTRZENNA

admin

Dwoje dzieci topiło się w Dźwirzynie

admin