19.4 C
Kołobrzeg
3 czerwca 2020
Także.pl

Były prezes TK na spotkaniu kołobrzeskiego KOD

Jerzy Stępień były prezes Trybunału Konstytucyjnego będzie odpowiadał na pytanie „Po co nam cały ten Trybunał?”

Pragniemy Państwa poinformować i zaprosić jednocześnie na spotkanie z Panem Jerzym Stępniem byłym prezesem Trybunału Konstytucyjnego  

– poinformowała nas Danuta Kasperska z kołobrzeskiego KOD

Polityk, sędzia, dziś prezes Instytutu im. Lecha Wałęsy

Jerzy Stępień z polityką związany był od dawna. Do końca lat 70-tych był sędzią w Kielcach. Przed jeszcze przed stanem wojennym zrezygnował z pracy sędziego i zaczął pracować, jako radca prawny. Tam również włączył się w działalność opozycyjną Solidarności. W czasie stanu wojennego został internowany na rok. W okresie transformacji ustrojowej dwukrotnie zasiadał w Senacie, startując dwukrotnie z tych samych list co bracia Kaczyńscy.

W 1997 roku został wiceministerem MSWiA w rządzie Jerzego Buzka. W połowie 1999 roku został przez Sejm wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. W 2006 roku został nominowany przez nieżyjącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego prezesem Trybunału Konstytucyjnego. Od września 2016 roku pełni funkcję prezes Instytutu im. Lechy Wałęsy.

16 listopada w Kołobrzegu

16 listopada były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień spotka się z mieszkańcami Kołobrzegu.  Tematem ma być odpowiedź na pytanie „Po co nam cały ten Trybunał?”. Organizatorem spotkania jest grupa kołobrzeska KOD.

Spotkanie ma odbyć się 16 Listopada 2016 o godzinie 18:00 w Urzędzie Miasta Kołobrzeg przy ulicy Ratuszowej. (wejście od strony dawnego urzędu pracy). Organizatorzy proszą o potwierdzenie uczestnictwa mailowo lub sms-em. kodkolobrzeg@gmail.com, 531-409-298

Powiązane wpisy

Sezon żeglarski rozpoczęty

Redakcja

W czwartek na ulicy Wylotowej będą prowadzone prace remontowe. Zamknięty zostanie odcinek drogi

Redakcja

Bałtycka Odyseja ruszy z Dźwirzyna do Mielna. Po drodze zadba o czystość polskich plaż

Redakcja