17.2 C
Kołobrzeg
5 lipca 2020
Także.pl

Bogusław Liberadzki w Kołobrzegu

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, profesor Bogusław Liberadzki odwiedził Kołobrzeg. Podczas spotkania z dziennikarzami mówił o rozwoju Pomorza Środkowego. 

Europoseł prof. Bogusław Liberadzki w ramach sprawozdania spotkał się z dziennikarzami. Podsumował to co udało się zrealizować na rzecz mieszkańców zachodniopomorskiego w okresie pięciu ostatnich lat. Jak mówił – jeżeli kończy się kadencja, to należy powiedzieć z czym wszedłem do wyborów 5 lat temu. 

Jak podkreślił prof. Liberadzki, Pomorze Środkowe poczyniło wiele, aby zwiększyć jakość infrastruktury –
Wchodziłem z rozwojem infrastruktury, czyli S3, która powinna być wydłużona aż do Świnoujścia i są pieniądze na to pieniądze. Tunel pod Świną otrzymał dofinansowanie i rozpoczyna się budowa, a koszt tej inwestycji wyniósł 212 mln euro, z czego 180 mln, czyli dokładnie 84,90% będzie dofinansowane z pieniędzy Unii Europejskiej.
Ważne dla Kołobrzegu i całego Pomorza Środkowego – deklarowałem drogę ekspresową S6 i już w przeciągu 2 lat powinna być gotowa. Wychodzimy zatem z wykluczenia transportowego czy komunikacyjnego. Mamy połączenie do Niemiec, sieci infrastrukturalne przez S3 od południa europy po Świnoujście przez bazę promów morskich na północ.
Mamy środki na realizację linii kolejowej Nadodrzańskiej. Modernizacja linii kolejowej Szczecin-Poznań-Wrocław do 160 km/h. Przy okazji obwodnica Wałcza, Kołobrzegu, Sianowa, Koszalina. Z przyjemnością mogę powiedzieć, że kadencja była udana.

Eurodeputowany wspomniał o wzroście budżetu na Regionalne Programy Operacyjne. RPO w województwie zachodniopomorskim wzrosło z 3 do 6,5 mld zł. Teraz od nas zależy jak te pieniądze wykorzystamy – mówił Liberadzki.

Profesor Liberadzki odniósł się do ułatwień dla seniorów, którzy w społeczeństwie stanowią coraz większy odsetek –  nie możemy dopuszczać do tego, żeby w starzejącym się społeczeństwie, a polskie takie jest, okazało się, że emeryt nie może dojechać do lekarza, czy do apteki, ponieważ nie jest pewny, czy wnuk ma w tym dniu wolny czas i czy samochodem podwiezie, bo autobusu nie ma.


Prof. Bogusław Liberadzki pełni funkcję wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. W przeszłości pełnił funkcje ministra Transportu i Gospodarki Morskiej.

Odznaczony medalem im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi. Specjalizuje się w dziedzinie ekonomiki transportu, polityki transportowej i europejskich systemów transportowych. Jest autorem i współautorem wielu publikacji krajowych i zagranicznych, prac badawczych oraz książek.

Powiązane wpisy

Mieszkańcy organizują zbiórkę dla kołobrzeskiego szpitala. Pomóc może każdy [wideo]

Redakcja

Lewica szykuje się do wyborów [wideo]

Redakcja

SLD i Wiosna tworzą Nową Lewicę

Redakcja