15 C
Kołobrzeg
25 października 2020
Także.pl
Image default

Biesiada Łososiowa w Dygowie [wideo]

Wpisana w tradycję “Biesiada Łososiowa” 20 lipca br. przyciągnęła do Dygowa tłumy uczestników, wędkarzy, sportowców oraz turystów. W otwartych zawodach wędkarskich wzięło udział 101 wędkarzy z całego kraju. Stefan Przychoćko z Kołobrzegu złowił troć o długości 54,5 cm a Eugeniusz Pozorski z Karlina troć o jeden centymetr krótszą.

Równolegle z zawodami wędkarskimi przebiegały VIII zawody “triathlonowe” pn. “gonitwa łososiowa”. Ostatecznie 59 zawodników zmagało się na trasie „gonitwy”:  rower – ok. 12 km, kajak – ok. 4 km i bieg – ok. 5 km. Zawody w kategorii otwartej wygrał Grzegorz Kielin z wynikiem 01:08:41. Drugi był Przemek Kuczera z Kołobrzegu i trzeci-broniący tytułu Norbert Borzęcki z Koszalina.
Wśród pań najlepszy wynik uzyskała Katarzyna Krupiak z Kołobrzegu. Z Gminy Dygowo wśród panów najlepszy wynik osiągnął Krzysztof Gruchała, a wśród pań Anna Lesiak. W kategorii Pary kolejny raz najlepsi byli Emilia i Andrzej Wolińscy z Wolina.

Każdy z zawodników biorących udział w “gonitwie” otrzymał pamiątkowy medal i dyplom, a zawodnicy którzy stanęli na podium otrzymali „czeki” i nagrody rzeczowe. Po zakończeniu i podsumowaniu zawodów wędkarskich oraz sportowych rozpoczęto biesiadowanie. A

fot. Marek Kawęcki

Powiązane wpisy

Trwają prace nad „kanałem ulgi”

Redakcja

Upiększ ogród z Prezydent Mieczkowską. Do rozdania 500 sadzonek

Redakcja

Szpital ogranicza przyjmowanie planowane przyjęcia pacjentów

Redakcja

Zostaw komentarz