16.7 C
Kołobrzeg
13 lipca 2020
Także.pl

R-10 będzie jeszcze piękniejsza

Transgraniczna trasa rowerowa R-10 na terenie miasta Kołobrzeg, Gminy Kołobrzeg (Dźwirzyno) oraz miasto Barth będzie rozbudowywana.

Właśnie podpisano umowę z wykonawcą na budowę niezwykle atrakcyjnego odcinka, popularnej wśród turystów i mieszkańców gminy i regionu trasy. Prace ruszą po sezonie letnim i zakończą się w maju 2018 roku.

Rozbudowa odcinka w Dźwirzynie nastąpi w dwóch etapach. Pierwszy obejmuje budowę drogi rowerowej w pasie nadmorskim o długości 1675 metrów, w tym zostanie wykonana kładka rowerowa o długości 200 metrów. Na 860 metrze planuje się budowę tarasu widokowego, co stanowi drugi etap prac. Ta część zadania to budowa zejścia na plażę z ulicy Spacerowej, a także budowa dojścia na plażę z kostki brukowej betonowej po istniejącej trasie z jego poszerzeniem oraz budową tarasu widokowego położonego na przedłużeniu chodnika prowadzącego do zejścia na plażę.

Wykonawcą obu etapów będzie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych ,,PRIN” Jacek Zadka z Grzybowa. Koszt budowy ścieżki to 2 mln 406 tys. zł., zejście na plażę wraz z tarasem widokowym to koszt 695 tys. zł.

info: gmina.kolobrzeg.pl