16.1 C
Kołobrzeg
12 lipca 2020
Także.pl
Image default

Będą autobusy powrotne z Sunrise Festival

Prezydent Anna Mieczkowska podjęła decyzję o uruchomieniu autobusów powrotnych z Podczela, które kursowały będą od godziny 1.00 z ulicy Podolskiej do przystanku Koszalińska /Wschodnia. 

Po pierwszym dniu Sunrise Festivalu , znaczna część uczestników zdecydowała się na powrót pieszo, drogą krajową nr 11 – Koszalin Kołobrzeg. Przysporzyło to sporo trudności innym uczestnikom ruchu drogowego (w tym wszelkim pojazdom, które miały odwozić gości). W sobotę 20 lipca 2019 r. w gabinecie prezydenta odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Policji, Komunikacji Miejskiej, Straży Miejskiej, Urzędu Miasta, oraz organizator Festivalu. 

W trakcie spotkania ustalono, że będą kursować autobusy powrotne – od godziny 1.00 z ulicy Podolskiej. Będą dojeżdżały do przystanku Koszalińska/Wschodnia. Komunikacja Miejska podstawi cztery autobusy (lub pięć – w zależności od możliwości). W razie potrzeby będą kursować w asyście radiowozu, który jako pilot usprawni przejazd. Zostanie przesłana informacja do korporacji taksówkarskich, aby właśnie w okolicach przystanku Koszalińska/Wschodnia czekali na gości Festiwalu. 

Pomimo autobusów, mogą wystąpić utrudnienia na drodze. Policja w razie potrzeby będzie kierować ruchem ręcznie – kierując pojazdy na alternatywne drogi w kierunku na Sianożęty i Dygowo. 

Podczas spotkania „na gorąco” omówiono wszelkie inne elementy, które ułatwią współpracę służb podczas dzisiejszego dnia Festivalu.
– informuje Urząd Miasta.

FB: Anna Mieczkowska

Powiązane wpisy

Rusza OsiedLove Lato w Mieście

Redakcja

Wracają Poranne Koncerty Kameralne. Pierwszy już w sobotę

Redakcja

Koszykarska Kotwica pozyskała nowego zawodnika

Redakcja

Zostaw komentarz