20.6 C
Kołobrzeg
5 lipca 2020
Także.pl
Image default

Barwinek: uważam, że każdy radny ma prawo iść własną drogą

Rozmawiamy z Radnym Rady Miasta Kołobrzeg Kamilem Barwinkiem. Jakie ma plany na przyszłość, dlaczego odszedł od Jacka Woźniaka, jakie wartości są mu bliskie?

Panie Kamilu, powstał nowy klub w radzie miasta, co dalej?
Nowy Kołobrzeg zrzesza czterech radnych, którzy pierwszy raz zdobyli swój mandat. Jesteśmy młodymi radnymi, mamy najniższą średnią wieku spośród wszystkich klubów. Idąc do wyborów zdecydowaliśmy się na zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności, głównym motywem naszej decyzji była chęć realnego zmieniania na lepsze warunków kołobrzeżan oraz otaczającej nasz rzeczywistości. Przez ostatnich kilka miesięcy z perspektywy radnego mieliśmy możliwość obserwować tzw. lokalną politykę samorządową z każdym dniem z coraz większym pesymizmem ocenialiśmy możliwości efektywnego działania. Spór pomiędzy jedną i drugą stroną oraz spory personalne przesłaniały obraz rady miasta Brakowało nam merytorycznej dyskusji na temat przyszłości Kołobrzegu, wspólnych ambitnych projektów, równego traktowania i wzajemnego szacunku radnych bez względu na przynależność klubową lub partyjną. Chcemy Kołobrzegu przyjaznego dla wszystkich i zamierzamy współpracować dla dobra miasta realizując własne projekty i pomysły. Chcę z całą mocą podkreślić, że nasz nowy projekt nie jest wymierzony w żadną z opcję polityczną reprezentowaną w Radzie Miasta. Jest formułą otwartą dla wszystkich, którzy są zmęczeni lokalną „małą” polityką. 

Na czym chcecie się teraz skupić?
Myślę, że obecnie powinniśmy przede wszystkim skupić się na merytorycznej debacie na temat przyszłości Kołobrzegu. W ostatnim czasie po raz pierwszy udzielaliśmy Prezydent Miasta wotum zaufania. Poznaliśmy wówczas raport o stanie miasta. Wiemy już jakie są mocne, ale też słabe strony naszego miasta. Uważam, że kondycja naszego miasta jest dobra, ale wciąż są obszary, które wymagają poprawy. W mojej ocenie nasze miasto w niedostateczny sposób dba o młode osoby pomiędzy 20, a 35 rokiem życia. Naszym zadaniem jako radnych jest wypracowanie dobrych pomysłów, aby zmienić negatywne trendy. Poza tym każdy z nas skupia się na swoich przedwyborczych założeniach, radni Nowego Kołobrzegu (Agnieszka Trafas, Adam Hok, Łukasz Zięba) realizują się na wielu płaszczyznach, które dotycząca Mieszkańców naszego miasta. Dla mnie przysłowiowym oczkiem w głowie jest osiedle „Ogrody”. Bardzo zależy mi na przebudowie ulicy Czarnieckiego, Wschodniej, a także na nowej świetlicy osiedlowej przy ulicy Żółkiewskiego. Dałem się poza tym poznać jako organizator Wigilii oraz Wielkanocy dla Samotnych, czy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i te projekty chcę dalej rozwijać.

Pod waszym adresem padały zarzuty, że jesteście odłamem Kołobrzeskich Razem, jak pan się do tego odniesie? 
Było mi przykro kiedy część radnych z klubów PiS i Jacka Woźniaka nie wypowiadało się najlepiej o naszym nowym projekcie. Uważam, że każdy radny ma prawo iść własną drogą. Stawianie zarzutów, że jesteśmy tylko po to, aby głosować tak jak chce Anna Mieczkowska jest krzywdzące dla naszej czwórki. Głosujemy według własnego uznania, traktujemy się po partnersku. Podkreślę raz jeszcze, że nasz nowy projekt nie jest wymierzony w żadną z opcję polityczną reprezentowaną w Radzie Miasta, ani w żadnego radnego Rady Miasta. Chcemy wspierać wszystkie rozsądne projekty dla Kołobrzegu pokazując, że można inaczej funkcjonować w realiach samorządowych i przywrócić normalność oraz prawdziwą wartość słowu samorządowiec. 

Powiązane wpisy

Rusza OsiedLove Lato w Mieście

Redakcja

Wracają Poranne Koncerty Kameralne. Pierwszy już w sobotę

Redakcja

Koszykarska Kotwica pozyskała nowego zawodnika

Redakcja

Zostaw komentarz