9.4 C
Kołobrzeg
29 maja 2020
Także.pl
Image default

Bańkowska: chcemy wspomóc pracowników, którym grozi utrata pracy [wideo]

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął decyzję o utworzeniu Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Ma to pomóc w obronie 28 tys. miejsc pracy. 

Zachodniopomorski Pakiet Antykryzysowy będzie podzielony na dwa filary. I filar to pomoc w kwocie 50 mln zł, która trafi do zachodniopomorskich szpitali. W ramach tej kwoty zakupione zostaną kardiomonitory, łóżka szpitalne z wyposażeniem, środki ochrony osobistej oraz kardiomonitory. Część zakupionego wyposażenia trafi do kołobrzeskiego szpitala.

II filar wsparcia będzie skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw. Samorząd Województwa planuje uruchomić dla przedsiębiorców wsparcie w wysokości 2 tys. zł na miejsce pracy, udzielane przez 3 kolejne miesiące. – Chcemy wspomóc pracowników, którym grozi utrata pracy – zapewnia Anna Bańkowska. Szacunki wskazują, że w całym regionie mogłoby to objąć 28 tys. stanowisk, szczególnie w branżach dotkniętych pandemią COVID-19: turystyce, gastronomii, części usług związanych z bezpośrednim kontaktem z klientem, gdzie spadki w dochodach sięgają nawet 90%. – Ta forma realizowana będzie równolegle do pomocy rządowej – zapewnia członek zarządu województwa zachodniopomorskiego Anna Bańkowska. 

Anna Bańkowska o Zachodniopomorskim Pakiecie Antykryzysowym

Anna Bańkowska – Członek Zarządu Woj. Zachodniopomorskiego mówi o szczegółach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Zaproponowane rozwiązania pozwolą uchronić blisko 28 tys. pracowników przed likwidacją ich miejsc pracy. Ponad 50 mln zł ma trafić do szpitali.

Opublikowany przez Także Poniedziałek, 23 marca 2020

Powiązane wpisy

30 lat samorządu w Polsce. Jacek Kuś składa życzenia [wideo]

Redakcja

Od środy utrudnienia w centrum miasta. Miasto rozpoczyna przebudowę skrzyżowania

Redakcja

Wodociągi rozpoczynają nową inwestycję

Redakcja

Zostaw komentarz