15.6 C
Kołobrzeg
29 maja 2020
Także.pl

Bałtyckie plaże, słoneczne Dźwirzyno – “To jedno lato” nowa książka kołobrzeżanki

Już 14 czerwca w księgarniach w całej Polsce zawita nowa książka kołobrzeżanki pt. “To jedno lato”. Autorką książki jest rodowita kołobrzeżanka Dorota Milli. Akcja książki rozgrywa się głównie w Kołobrzegu i Dźwirzynie.

Książka opisuje historię Lukrecji Lis, dziewczyny z charakterem, doradcy klienta w warszawskim banku, po kolejnej porażce miłosnej postanawia odpocząć od miasta i jedzie do Dźwirzyna, rodzinnej miejscowości. Musi odczarować zły urok i stworzyć nowy plan na życie.
Luka myśli głównie o sobie, małymi miasteczkami gardzi, a ich mieszkańców uważa za nieudaczników. Pewnym krokiem przemierza chodniki nadmorskiego Dźwirzyna, unosząc wysoko zgrabną bródkę. Stukot Lukowych szpilek dociera do ucha lokalnego kierowcy busa bałtyckiego kurortu, przystojnego Huberta. Warszawianka staje się wyzwaniem dla pewnego siebie mężczyzny.
Oboje beztrosko korzystają z uroków polskiego wybrzeża smaganego pachnącą bryzą i pełnego urokliwych fal oblewających piaszczyste brzegi. Ani Luka, ani Hubert nie spodziewają się jednak, czym stanie się dla nich to jedno lato, i dokąd ich zaprowadzi nadmorska plaża… Piękna wakacyjna opowieść o uczuciu rodzącym się nad cudownym Bałtykiem, w otoczeniu sosnowego lasu, najpiękniejszych plaż i najsmaczniejszych gofrów z truskawkami… Książka kołobrzeżanki została wydana nakładem Wydawnictwa Filia z Poznania.