20.6 C
Kołobrzeg
2 lipca 2020
Także.pl
Image default

Bałtycka Odyseja ruszy z Dźwirzyna do Mielna. Po drodze zadba o czystość polskich plaż

Ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski w weekend 28–29 marca już po raz trzeci rusza z wolontariuszkami i wolontariuszami z całej Polski nad morze, by sprzątać plaże. 

Tym razem eko-peleton przemierzy wybrzeże z Dźwirzyna przez Kołobrzeg do Mielna. Jak informują organizatorzy, do akcji zgłosiły się pierwsze wolontariuszki i wolontariusze z nadmorskich gmin. 

Akcja jest społeczna i dobrowolna. 500-kilometrowa trasa ze Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej podzielona jest na dziesięć etapów. Co miesiąc w wybrany weekend (sobota i niedziela, z odpoczynkiem w jednym z hotelików) uczestnicy przejdą, skontrolują i posprzątają około 50 kilometrów plaży. W październiku odbędzie się wielki finał, podczas którego zostanie podsumowana wyprawa. Powstanie również raport dotyczący stanu zaśmiecenia, a także wystawa, która wraz z filmem będzie prezentowana w całej Polsce.

Chrońmy morze przed odpadami! Wspierajmy recykling na lądzie! Przebywając nad morzem, pozostawmy po sobie tylko odcisk stóp na piasku, ale nie śmieci. Niech to będą nasze noworoczne postanowienia! – apeluje Dominik Dobrowolski i zaprasza do wyruszenia wraz z nim na „Bałtycką Odyseję”.

Zgłoszenia: baltycka.odyseja@gmail.com
Dodatkowe szczegóły: www.recykling-rejs.pl,
https://www.facebook.com/RecyklingRejs/

Powiązane wpisy

Hok: te wybory zdecydują, w jakiej Polsce będziemy żyć

Redakcja

Dlaczego warto?

Redakcja

Rusza sezon wakacyjny w Kołobrzegu

Redakcja

Zostaw komentarz