12.7 C
Kołobrzeg
19 października 2019
Także.pl
Image default
Wiadomości

Badania w szkołach

W dniach 16-20.09.2019 roku w szkołach miasta i Powiatu Kołobrzeskiego odbędą się badania profilaktyczne w ramach zadania „Profilaktyka wysiękowego zapalenia ucha środkowego u młodzieży wczesnoszkolnej”.

Organizatorem i wykonawcą tych badań jest Kołobrzeskie Stowarzyszenie Otolaryngologiczne, które zaprosiło do współpracy Koło Naukowe Kliniki Otolaryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Badania odbędą się w tym roku po raz 12, a obejmą Szkoły Podstawowe nr 1, 3, 4, 5, 9 w Kołobrzegu oraz w powiecie: w Dźwirzynie, Drzonowie, Czerninie, Wrzosowie, Rymaniu, Charzynie, Robuniu, Gościnie i Ustroniu Morskim. Całe zadanie realizowane jest ze środków pozyskanych od sponsorów Kołobrzeskiego Stowarzyszenia Otolaryngologicznego oraz dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu oraz Urząd Miasta Kołobrzeg.
Badania profilaktyczne co roku ujawniają wiele patologii u dzieci najmłodszych, jest to ok. 8-10% badanych. Zadanie to, prowadzone w ramach profilaktyki zdrowia, jest dobrze oceniane przez rodziców i nauczycieli, a przede wszystkim jest korzystne dla dzieci, które szybko mogą być kierowane do odpowiedniego leczenia.

Prezes Kołobrzeskiego Stowarzyszenia Otolaryngologicznego – Tadeusz Kunysz

Powiązane wpisy

Model 3D wraku przy wejściu do portu

admin

Niebezpieczny przestępca w areszcie

admin

Czerwcowy kalendarz imprez w RCK

admin

Zostaw komentarz