13.3 C
Kołobrzeg
29 maja 2020
Także.pl

Areszt za znieważenie policjantów

51-letni mieszkaniec Rybnika został zatrzymany za znieważenie kołobrzeskich funkcjonariusz w trakcie prowadzonej interwencji. Za swój czyn trafił do aresztu.

Kilka dni temu policjanci z kołobrzeskiej jednostki otrzymali zgłoszenie o tym że w jednym z hoteli w Ustroniu Morskim jest agresywny gość. Na miejscu policjanci zastali 51. letniego mieszkańca Rybnika. Funkcjonariusze ustalili, że przed ich przybyciem mężczyzna był agresywny w stosunku do personelu hotelu oraz groził pozbawieniem życia.

Mundurowi natychmiast podjęli czynności podczas, których 51-latek używał wobec nich słów powszechnie uznawanych za wulgarne, czym znieważył interweniujących mundurowych. Dodatkowo naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy poprzez oplucie. Agresywny  51-latek został zatrzymany przewieziony do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał łącznie pięć zarzutów m.in. znieważenia funkcjonariuszy i lekarza dyżurującego w kołobrzeskim szpitalu, oraz gróźb. Sąd zastosował wobec 51 latka tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. Za powyższe czyny kodeks karny przewiduję dla sprawcy karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kołobrzeg

Powiązane wpisy

Oszuści podszywają się pod policjantów. Nie daj się oszukać

Redakcja

Grupa Speed ukarała kolejnego kierowcę

Redakcja

Policjanci edukowali w ramach akcji “Bezpieczne ogrody”

Redakcja