24.4 C
Kołobrzeg
4 lipca 2020
Także.pl
Image default

Anna Bańkowska w Zarządzie Województwa

Kołobrzeżanka Anna Bańkowska została nowym członkiem Zarządu Województwa. Podczas sesji Sejmiku wybrano również nowego wicemarszałka oraz pierwszy raz uczestniczyło w niej dwóch nowych radnych. 

Sukces w wyborach parlamentarnych sprawił, że Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego opuścił  Janusz Gromek, który mandat Radnego Województwa zastąpił pracą w Senacie RP, a także wicemarszałek Jarosław Rzepa, dziś już poseł elekt. W ich miejsce marszałek Olgierd Geblewicz rekomendował Annę Bańkowską oraz Olgierda Kustosza.

– W zakresie kultury, współpracy międzynarodowej czy turystyki rekomenduję koleżankę Annę Bańkowską. To osoba dla wielu z Państwa nowa, ale wierzę, że będzie się dobrze współpracowało – mówił marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Anna Bańkowska ma 46 lat, jest absolwentką m.in. Wydziału Chemii Politechniki Wrocławskiej oraz Studiów Podyplomowych z Przedsiębiorczości, a także Zarządzania w Oświacie na Politechnice Koszalińskiej. Od 2012 r. pełniła funkcję wicedyrektora w I LO im Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu. Jest społecznikiem, angażowała się m.in. w organizowanie akcji charytatywnych na rzecz Domu Dziecka w Białogardzie. Jest członkiem Platformy Obywatelskiej RP.

Od 21 lat pracuję z młodzieżą i to człowiek był zawsze dla mnie na pierwszym miejscu. Zawsze powtarzałam młodym, że rozwiązywanie problemów polega na rozmowie w kulturze, wzajemnym poszanowaniu i tolerancji. Jestem otwarta na wszelką współpracę. Chcę łączyć nasze wszystkie kluby, a nie dzielić  – powiedziała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Olgierd Kustosz ma50 lat, drugą kadencję jest radnym Województwa Zachodniopomorskiego, a w Sejmiku przewodniczy Komisji Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jest rolnikiem, pszczelarzem, prezesem Koła Pszczelarzy w Przelewicach oraz wiceprezesem Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Szczecinie, produkuje nagradzane „Miody Przelewickie”. Jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Obie kandydatury otrzymały bezwzględną większość głosów Sejmiku. Podczas X Sesji VI Kadencji Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego zaprzysiężeni zostali również nowi radni. Mandat senatora elekta Janusza Gromka przejął Łukasz Młynarczyk, aposła elekta Artura Łąckiego przeszedł na Adama Fedeńczaka. Łukasz Młynarczyk, ma 32 lata. Urodził się w Choszcznie i tam pracował w samorządzie zajmując ostatnio stanowisko wiceburmistrza Choszczna. Jest społecznikiem, członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamęcinie, angażuje się w aktywizowanie środowisk wiejskich, realizował kilkanaście projektów m.in. z dziećmi, młodzieżą i z Kołami Gospodyń Wiejskich.Z kolei Adam Fedeńczak ma 66 lat. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Techniczno Ekonomicznej w Szczecinie. Od 30 lat prowadzi działalność gospodarczą. W latach 1994 – 2006 był radnym Miasta Nowogard, a w latach 2006 – 2010 r. radnym Powiatu Goleniowskiego. Laureat nagród gospodarczych oraz wyróżniany za promowanie ziemi Nowogardzkiej.

Powiązane wpisy

Rusza OsiedLove Lato w Mieście

Redakcja

Wracają Poranne Koncerty Kameralne. Pierwszy już w sobotę

Redakcja

Koszykarska Kotwica pozyskała nowego zawodnika

Redakcja

Zostaw komentarz