16.1 C
Kołobrzeg
6 czerwca 2020
Także.pl
Image default

Akademia Dobrego Słowa już w piątek

W piątek 29 listopada 2019 roku odbędą się pierwsze warsztaty w ramach Akademii Dobrego Słowa.

Inicjatywa skierowana jest przede wszystkim do kołobrzeskiej młodzieży, uczniów ósmych klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Tematem spotkania będzie pozytywna komunikacja, słowo w konstruktywnym, otwartym dialogu, bo słowa mają moc.

W warsztatach udział wezmą: 
prof. zw. dr hab. Ewa Kołodziejek – profesor nauk humanistycznych, językoznawca, nauczyciel akademicki, kierownik Zakładu Etnolingwistyki i Kultury Języka w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego; prowadzi wykłady i konwersatoria z lingwistyki kulturowej, z kultury języka polskiego, z ortografii i interpunkcji, z języka subkultur; jest członkiem prezydium Rady Języka Polskiego, przewodniczącą Zespołu Kultury Żywego Słowa w RJP, członkiem Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego oraz Komisji Socjolingwistyki przy Międzynarodowym Komitecie Slawistów

Szymon Hołownia – dziennikarz, pisarz, publicysta,, dwukrotny laureat nagrody Grand Press. Po raz pierwszy w 2006 roku w kategorii wywiad i w 2007 w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne. Na koncie ma również nagrodę „Ślad”, MediaTory, Wiktora Publiczności. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Newsweeku”, kanale Religia.tv, prowadził autorski program w TVP1, obecnie w stacji TVN współprowadzi z Marcinem Prokopem program „Mam Talent!”, jest też felietonistą „Tygodnika Powszechnego”. Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej. Założył i prowadzi Fundację Kasisi i Fundację Dobra Fabryka, finansujących działalność Domu Dziecka w Kasisi w Zambii, hospicjum w Kabudze w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka leczenia głodu w Ntamugendze w Demokratycznej Republice Konga, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso i szkoły zawodowej w Senegalu. Jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W 2016 r. został odznaczony przez Rzecznika Praw Dziecka „Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka”

Tomasz Kuligowicz – Absolwent Międzynarodowej Szkoły Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego i Instytutu Nauk Politycznych w Bordeaux we Francji. Certyfikowany Coach oraz trener rozwoju osobistego. Prowadzi warsztaty oraz szkolenia dla zespołów i osób indywidualnych w zakresie budowania celu, oraz wsparcia w procesie zmiany. Od trzech lat mieszkaniec i miłośnik Kołobrzegu.

Akademia Dobrego Słowa, piątek 29.11.2019, g. 10:30, RCK. Na warsztaty zaproszeni zostali uczniowie z kołobrzeskich szkół. Dla zainteresowanych tematyką mieszkańców w kasie RCK do odbioru są bezpłatne wejściówki (ilość miejsc w ramach tej puli jest ograniczona).

Powiązane wpisy

Barents zacumował w kołobrzeskim porcie

Redakcja

Muzeum prosi o pomoc w ustaleniu pochodzenia nowego znaleziska

Redakcja

Lato 2020. Zakończyły się konsultacje z branżą turystyczną

Redakcja

Zostaw komentarz