15.6 C
Kołobrzeg
29 maja 2020
Także.pl
Image default

9,5 tys. wniosków o wydanie Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca

W trzy miesiące wniosków o wydanie Kołobrzeskiej Kary Mieszkańca jest już 9,5 tysiąca. – Jestem pozytywnie zaskoczona. To duży sukces. – mówi Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu.

Wniosków o wydanie karty wpłynęło do Urzędu Miasta dokładnie 9504. Do zeszłego tygodnia zostało wydanych 6845 kart. Reszta czeka na wydrukowanie i następnie odbiór.
-Jak widać zainteresowanie jest bardzo duże. Dla porównania powiem, że mamy więcej złożonych wniosków niż w Gdyni przez rok. – mówiła Ewa Pełechata, wiceprezydent do spraw gospodarczych.
Przybywa też partnerów karty. Na współpracę z miastem zdecydowało się ponad 60 firm oferujących w ramach programu zniżki na swoje usługi.
Z danych Urzędu Miasta wiemy też, które usługi cieszą się największą popularnością. Najczęściej kołobrzeżanie korzystali z roweru miejskiego i z oferty Fun Parku Pomerania. W ostatnich dniach magistrat zanotował też wzrost wniosków o wydanie karty od osób, które dzięki niej będą korzystać z całkowicie już darmowej opieki przedszkolnej.

Najczęściej o wydanie Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca ubiegają się osoby w wieku 60 plus (przypomnijmy; osoby, które ukończyły 60 lat, mogą w ramach programu, korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej). Najmniej z kolei zarejestrowano wniosków o wydanie karty od osób bardzo młodych – między 18 a 19 rokiem życia. -To dla nas cenna informacja. – mówi Ewa Pełechata, zastępca prezydent Kołobrzegu ds. gospodarczych. – Wiemy, że musimy stworzyć ofertę dla osób z tego przedziału wiekowego. Między innymi po to, by zachęcić ich do pozostania w naszym mieście lub do powrotu do Kołobrzegu.

Przypomnijmy, do korzystania z programu społecznego Kołobrzeska Karta Mieszkańca uprawnione są osoby zameldowane na pobyt stały w mieście lub zamieszkujące na terenie miasta i rozliczające podatek dochodowy w kołobrzeskim urzędzie skarbowym. Wnioski można składać elektronicznie za pośrednictwem strony www.kkm.kolobrzeg.pl.
W ramach Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca, od 1 lipca, kołobrzeżanie mogą korzystać z szeregu ulg i uprawnień. Obecnie należą do nich: bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla osób powyżej 60 roku życia, zwolnienie z opłaty 1 zł dla dzieci przebywających w przedszkolu powyżej 6 godzin, kołobrzeskie becikowe, abonament mieszkańca w płatnych strefach parkowania, wydłużenie do 40 minut bezpłatnego korzystania z roweru miejskiego. Katalog uprawnień jest systematyczne poszerzany m.in. o ofertę różnych instytucji i prywatnych firm, partnerów programu.

Powiązane wpisy

30 lat samorządu w Polsce. Jacek Kuś składa życzenia [wideo]

Redakcja

Od środy utrudnienia w centrum miasta. Miasto rozpoczyna przebudowę skrzyżowania

Redakcja

Wodociągi rozpoczynają nową inwestycję

Redakcja

Zostaw komentarz