15 C
Kołobrzeg
3 czerwca 2020
Także.pl

Julia Antolak dziewiątą juniorką w Europie

Dziewiąte miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów zdobyła w zakończonych 15 września 2017r. w Rumunii juniorka Solnego – Julia Antolak.

Od 4 do 15 września w Mamaii rozgrywane były Indywidualne Mistrzostw Europy Juniorów, w których w grupie dziewcząt do lat 18 udział brała zawodniczka Solnego.

Julia  zaczęła zawody, notując remis w pierwszej partii z niżej notowaną od niej rankingowo zawodniczką z Litwy. Jak się później okazało miało to duży wpływ na kolejne losowanie przeciwniczek Julii, które nie było zbyt łaskawe dla naszej zawodniczki. W kolejnych rundach juniorka Solnego zanotowała także dwa remisy oraz jedyną porażkę w turnieju z silną zawodniczką z Włoch. Po słabszym starcie od piątej rundy Julia odzyskała właściwy rytm wygrywając już kolejne partie. Ostatecznie juniorka Solnego w 9 rozegranych rundach odnotowała 4 zwycięstwa, 4 remisy i jedną porażkę. Julia uzyskała w zawodach 6 punktów, co dało jej dziewiąte miejsce w zawodach. Słabszy start i remisy w początkowej fazie turnieju skutkowały tym, że w końcowym rozrachunku zabrakło jej pół punktu do strefy medalowej. Co warto podkreślić Julia, która ma aktualnie 17 lat była młodsza w roczniku i za rok może powalczyć w tej samej grupie wiekowej. Mistrzynią Europy z dorobkiem 7 punktów została zawodniczka z Armenii, a tuż za nią uplasowała się koleżanka z reprezentacji Polski – Katarzyna Dwilewicz z Polonii Wrocław (6,5 pkt.), która rozegrała doskonały turniej i choć nie należała do faworytów przed zawodami – zakończyła je na drugiej pozycji. Kasi kończącej wiek juniora należą się gratulacje. Miejsce trzecie zajęła zawodniczka z Hiszpanii, także ze zdobyczą 6,5 punktu z 9 partii.

Julia prosto z Rumunii udała się wraz ze swoim trenerem arcymistrzem Aleksandrem Miśtą w długą podróż przez Londyn i Madryt aż do stolicy Urugwaju – Montevideo, gdzie już od 17 do 28 września rozgrywane będą Mistrzostwa Świata Juniorów. Trzymamy kciuki za równie dobry występ zawodniczki Solnego na tych zawodach.

 

fot.gmina kołobrzeg