18.3 C
Kołobrzeg
2 lipca 2020
Także.pl

47 wyjazdów OSP Stary Borek w 2018 roku

W Starym Borku odbyło się zebranie sprawozdawcze. Udział w nim oprócz zarządu i członków, wzięli także goście: przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej, gminnych struktur, wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierza Popiołka, radny Krzysztofa Filipowicza i nowej podinspektor ds. zarządzania kryzysowego Iwony Pańtak.

Społeczność OSP Stary Borek liczy 24 strażaków, 8 członków wspierających załogę i 1 honorowego członka. W tym gronie znajduje się 8 pań. Zanim przyjęto sprawozdania z działalności ochotników, sprawozdanie komisji rewizyjnej i udzielono absolutorium zarządowi, przedstawiono najważniejsze sprawy z życia jednostki w minionym roku. A ten był pracowity ze względu na 47 wyjazdów – 30 z nich do pożarów, 13 do miejscowych zagrożeń. OSP Stary Borek ze wszystkich gminnych straży uczestniczyła najczęściej w działaniach na terenie miasta Kołobrzeg, ale także całego powiatu. W roku 2018 mocno postawiono na szkolenia specjalistyczne dzięki czemu 15 ochotników mogło podnieść swoje kwalifikacje. Ponadto udało się zakupić nieco sprzętu, umundurowania, a w remizie wykonano instalacje gazową. Dodatkowo udział w zabezpieczeniu imprez, a także edukacja dzieci i młodzieży m.in. poprzez zaangażowanie w organizację Turnieju Wiedzy (etap gminny już 11 marca 2019 r.).

Wójt Włodzimierz Popiołek zwrócił się do strażaków: Działania przez was prowadzone łączą się z obowiązkami i nie oszukując się nie dorobicie się tutaj, ale budujecie coś dla siebie. Relacje społeczne oraz satysfakcje z działalności. W imieniu mieszkańców dziękuje wam za waszą służbę.

Powiązane wpisy

Bałtycka Odyseja ruszy z Dźwirzyna do Mielna. Po drodze zadba o czystość polskich plaż

Redakcja

Ruszają zgłoszenia do Konkursu Floriany. Zgłoś swoją jednostkę OSP

Redakcja

Życzenia od Wójta Gminy Kołobrzeg

Redakcja