17.2 C
Kołobrzeg
16 lipca 2020
Także.pl

Strzelają coraz lepiej

Na dobre rozkręcili się już kołobrzescy strzelcy po okresie zimowym.

Krzysztof Bonczek co kilka dni wyjeżdża na zawody, o Puchar Prezydenta Słupska rywalizował w pięciu konkurencjach i zebrał dwa złote, dwa srebrne i jeden krążek brązowy. Widać że forma zwyżkuje, a dowodem tego jest ustanowiony rekord życiowy w konkurencji pistoletu pneumatycznego. Ten sam zawodnik na strzelnicy w Koszalinie wygrał konkurencję pistoletu centralnego zapłonu, a w dwuboju był drugi.

Tworzą się nowe kluby w rejonie , a to pozwala startować w nowych zawodach. Takie właśnie odbyły się w Czaplinku o Puchar Burmistrza. Dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy w konkurencjach pistoletowych zajmując drugie miejsca, Henryk Stranc z małego kalibru a Krzysztof Bonczek z dużego kalibru. Nie udało się Jackowi Niewęgłowskiemu stanąć na podium mimo że uzyskał tyle samo punktów co trzeci zawodnik jednak przegrał strzelając o jedną „10” mniej. Ostatecznie zajął czwarte miejsce. Jest to bardzo dobra lokata ponieważ zawodnik ten trenuje konkurencje karabinowe.

W ostatnią niedzielę miesiąca na zawody w Bobolicach zjechało się 56 zawodników, aby rywalizować w 4 konkurencjach. W konkurencjach pistoletowych zawodnicy kołobrzescy zdominowali całe podium. Andrzej Borkowski dwa razy był najlepszy, a Krzysztof Bonczek i Konrad Drobek zamieniali się miejscami. Oprócz tego Krzysztof dorzucił do ekipy kołobrzeskiej jeszcze brąz w konkurencji karabinowej. Kalendarz imprez strzeleckich jest bardzo napięty, praktycznie w każdy weekend są zaplanowane, tak więc na pewno jeszcze będzie słychać o wyczynach naszych strzelców.