8.3 C
Kołobrzeg
30 października 2020
Także.pl

Podatek od miłości w Kołobrzegu

Do Kołobrzegu zawitała ekipa TVN, która będzie nagrywać zdjęcia do nowego filmu – Podatek od miłości.

Dzisiaj rozpoczęto prace nad filmem w Sanatorium Uzdrowiskowym Bałtyk. Jutro prace przeniosą się z dzielnicy uzdrowiskowej do centrum miasta. Dzień zdjęciowy rozgrywać się będzie między innymi w okolicy Bazyliki, Poczty a także Latarni Morskiej.

W rolach głównych wystąpi plejada gwiazd: Grzegorz Damięcki, Aleksandra Domańska, Roma Gąsiorowska, Magdalena Różczka, Magdalena Popławska, Anna Smołowik, Weronika Rosati, Ewa Gawryluk, Grażyna Wolszczak, Michał Czernecki, Zbigniew Zamachowski oraz Tomasz Włosok.

„Podatek od miłości” to inteligentna i przewrotna komedia romantyczna o miłości, którą można spotkać wszędzie, nawet… w Urzędzie Skarbowym. Surowa inspektor Klara (Aleksandra Domańska) ściga domniemanego oszusta podatkowego – cynicznego, acz pełnego uroku Mariana (Grzegorz Damięcki), który przez niefrasobliwość i dobre serce popadł w kłopoty podatkowe. Kiedy los „ściganego” wydaje się przesądzony, nieoczekiwanie i wbrew wszelkim regułom Klara i Marian zakochują się. Uruchomi to ciąg komicznych wydarzeń, które odmienią życie bohaterów. On dla dobra sprawy może zostać facetem do towarzystwa. Ona może trafić do więzienia. Czy tak się stanie?

Debiutujący w pełnometrażowym filmie fabularnym Bartłomiej Ignaciuk to reżyser, przed którym gatunek komedii nie ma tajemnic. Dał temu wyraz, realizując m.in. kultowy już serialu „Usta usta”. Przy filmie „Podatek od miłości” wspierać go będą doświadczeni i wielokrotnie nagradzani twórcy. Za scenografię w komedii odpowiada Joanna Macha („Córki dancingu”, „Jack Strong”, „Wenecja”, „Pakt”). Zdjęcia realizuje Jan Holoubek („Król życia”, „Supermarket”, „Po prostu przyjaźń”). Film zmontuje Jarosław Barzan („Bogowie”, „Listy do M”, „Disco Polo”, „Planeta Singli”). Producentami obrazu są Tomasz Blachnicki i Anna Waśniewska-Gill, a projekt zrealizuje zespół produkcji fabularnej TVN. Zdjęcia filmu będą realizowane w Warszawie i Kołobrzegu i potrwają do początku kwietnia. Premiera filmu w kinach w całej Polsce przewidziana jest na początek 2018 roku. Za dystrybucję w Polsce odpowiada firma Kino Świat.

PODATEK OD MIŁOŚCI
Gatunek: komedia romantyczna
Produkcja: Polska 2017
Producent: TVN, Zespół Produkcji Fabularnej TVN
Reżyseria: Bartłomiej Ignaciuk („Usta, usta”, „Chomik”, scenariusz „Belfer 2” )
Obsada: Aleksandra Domańska („Volta”, „Po prostu przyjaźń”, „Bodo”, „O mnie się nie martw”), Grzegorz Damięcki („Po prostu przyjaźń”, „Belfer”, „Bodo”, „Czas honoru”), Roma Gąsiorowska („Listy do M. 2”, „Bodo”, „Kochaj”, „Listy do M.”), Weronika Rosati („Porady na zdrady”, „Belle Epoque”, „Pitbull”), Magdalena Popławska („Król życia”, „Pakt 2”, „Przepis na życie”, „Usta, usta”), Magdalena Różczka („Po prostu przyjaźń”, „Lekarze”, „Rozmowy nocą”, „Lejdis”), Grażyna Wolszczak („Wojna żeńsko-męska”, „Ja wam pokażę!”, „Wiedźmin”), Michał Czernecki („Planeta Singli”, „Kochaj”, „Bodo”, „Singielka”), Ewa Gawryluk („Słaba płeć?”, „Żyć nie umierać”, „Sztos 2”), Zbigniew Zamachowski („7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Bogowie”, „Randka w ciemno”), Anna Smołowik („Blondynka”, „Druga szansa”, „Szkoła uwodzenia Czesława M.”), Tomasz Włosok („Bodo”, „Na noże”, „Powidoki”)

Zdjęcia: Jan Holoubek
Scenariusz: Piotr Bronowski, Katarzyna Krzysztopik
Scenografia: Joanna Macha
Kostiumy: Sławomir Blaszewski
Montaż: Jarosław Barzan
Producenci: Tomasz Blachnicki, Anna Waśniewska–Gill
Dystrybucja: Kino Świat

Powiązane wpisy

Spotkanie z teatrem ulicznym już w niedzielę

Redakcja

Robert Biedroń przyjechał do Kołobrzegu. Spotkał się z mieszkańcami i turystami [wideo]

Redakcja

Sezon żeglarski rozpoczęty

Redakcja