20 C
Kołobrzeg
11 sierpnia 2020
Także.pl

34 mandaty za przekroczenie dopuszczalnej prędkości

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu wciąż jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w Polsce. Często w tych przypadkach brawura bierze górę nad bezpieczeństwem i zdrowym rozsądkiem. Po raz kolejny policjanci szczecińskiej drogówki na początku tygodnia przeprowadzili działania „prędkość”. Zdaniem policjantów był pomiar prędkości w wyznaczonych miejscach, ale i nie tylko ponieważ policjanci również zwracali uwagę na inne wykroczenia popełniane przez kierowców. Do działań policjanci wykorzystali ręczne mierniki prędkości oraz videorejestratory.

W czasie prowadzonych działań wystawiono 34 mandaty za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Jeden z kierowców przekroczył dopuszczalną prędkość o 50km/h w obszarze zabudowanym. W związku z tym kierowcy został zatrzymany blankiet prawa jazdy oraz ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Ujawniono również 3 osoby będące w stanie nietrzeźwości, które prowadziły samochód.
Przekroczenie dopuszczalnej prędkości nie zawsze musi się skończyć mandatem karnym lub zatrzymaniem blankietu prawa jazdy. Niestety zatrzymanie samochodu podczas hamowania awaryjnego przy prędkości ok. 150 km/h jest niemożliwe. Każde przekroczenie prędkości wydłuża drogę hamowania oraz zabiera nam cenne sekundy, które mogą nam pozwolić uniknąć zdarzenia drogowego i ocalić komuś życie.